Oprogramowanie WRYKRYS

Program technologiczny WRYKRYS przeznaczony do obsługi wypalarki plazmowej pracuje pod systemem WINDOWS.

Program WRYKRYS radzi sobie ze wszystkimi przypadkami normalnej praktyki inżynierskiej i jest zaprojektowany tak, aby można było z niego łatwo korzytać. Używanie go znacznie przyspieszy przygotowanie planów cięcia i komunikacji z maszynami do cięcia. WRYKRYS jest przeznaczony do zabezpiecznia technologicznego przygotowania produkcji, zapewnienia dokładności i jakości. (informacje ze strony producenta)

System jest wykorzystywany do przygotowania planów cięcia wg zaprojektowanych rysunków, do wejściowo/wyjściowych operacji z bazą danych tych rysunków i innych operacji technologicznych z tym związanych. Wersja dla WINDOWS, w porównaniu do wersji DOS, jest bardziej przystępna dla użytkownika i obszerniejsza. Program oferuje wiele poprawionych funkcji, nowe funkcje i jest w miarę możliwości dostosowany do każdego użytkownika oraz jego potrzeb!

MAKRO W bazie programu dostępnych jest wiele kształtów często stosowanych przez użytkowników wypalarek plazmowych, dzięki czemu wystarczy wpisać wymiary detalu i wycinać
NESTING Automatyczne rozkładanie detali na arkuszu.

Nesting nie musi być tylko narzędziem do tworzenia ?ostrych? zestawów określonych dla wypalarki CNC, może posłużyć na przykład jako szybka możliwość do oszacowania niezbędnych materiałów na zamówienie, lub może zapewnić interesujące sprzężenie zwrotne przy porównaniu wyników ręcznego składania i składania automatycznego przez użycie funkcji ?Tryb kopiowania?.

AIRMOD AirMod to moduł służący do tworzenia rozwiniętych kształtów zwykle przewodów klimatyzacyjnych
WYPALANIE ŁĄCZONE Możliwość łączenia detali i cięcie przy współnej krawędzi. Pozwala to zaoszczędzić czas, zużycie dysz i materiału
ZARZĄDZANIE MATERIAŁEM     Pozwala na optymalizację produkcji detali

Demo do pobrania ze strony producenta: http://wrykrys.cz/files/setupwrykrys32.exe

Instrukcja obsługi w języku polskim: http://www.wrykrys.cz/files/manual_PL.pdf

HISTORIA PROGRAMU WRYKRYS

Podstawowa wersje programów powstały w roku 1992 w języku C++ dla systemu operacyjnego MS DOS 3.1. Rozwój opierał się na doświadczeniach z wcześniej opracowanym systemem pracującym na komputerze PDP 11-70. Celem było stworzyć niezbyt obszerny, łatwy do nauczenia się system, który obejmowałby tylko kwestię maszyn do cięcia. Dalszy rozwój przesunął się z systemu operacyjnego MS DOS na system Windows i jest kontynuowany do dziś na 64-bitowych systemach operacyjnych. Obecnie Wrykrys używany jest w wielu rodzajach maszyn CNC na ponad 2000 stanowiskach pracy na całym świecie, głównie w Środkowej i Wschodniej Europie.

Wymagania sprzętowe:

  • Dwujądrowy procesor
  • Ekran o rozdzielczości 1920x1080 lub większej
  • Wolne miejsce na twardym dysku 1GB
  • Dowolna drukarka
  • Mysz z dwoma przyciskami i kółkiem po środku (tzw. „Inteligentna mysz”)
  • System Operacyjny MS Windows Vista, 7, 8, 8.1